banner154
banner235

Adana Büyükşehir’in hizmet filosu güçlendi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 3 milyon 350 bin liralık yatırımla makine parkına dahil edilen 10 adet 1,5 metreküplük, 5 adet 4.5 metreküplük süpürge aracı ile 2 hasta nakil ambulansını hemşehrilerinin hizmetine sundu. Başkan Sözlü, 2014 yılından bu yana 85 milyon liralık maliyetle 340 yeni araç satın alarak, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet filosunu güçlendirdiklerini vurguladı.

Adana Büyükşehir’in hizmet filosu güçlendi
banner255
‘Tam gaz hizmet üretiyoruz’

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Sağlık ve Sosyal İşler Dairesine bağlı olarak hizmet verecek yeni temizlik araçları ve hasta nakil ambulansları için belediye önünde tören düzenlendi. Çok sayıda muhtar ve sivil toplum örgütü temsilcisi ile vatandaşların katıldığı törende park alanına getirilen özel donanımlara sahip yeni araçlar sergilendi. Genel Sekreter Şaban Acar ile belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu törende konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hem merkezde, hem de kırsalda tam gaz hizmet ürettiğini belirtti. Başkan Sözlü, “Torosların zirvesindeki köylerde, ilçelerimizde, merkezde, karşılığında belediyemiz hangi maddi geliri geri alacak diye bir hesap içinde olmadan 21’inci yüzyılda Türk Devletine, Türk milletine ve Adana’ya ‘bunlar olmazsa olmaz’ dediğimiz hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Hizmetlerimiz tam gaz ilerlemektedir” dedi.

‘Yeniden seçilmek için Adana’nın geleceği kurban edilmemelidir’

5 yıllık görev süresinin içini hizmetlerle doldurmak üzere belediye imkanlarını seferber ettiklerini kaydeden Başkan Sözlü, yeniden seçilme uğruna kentin geleceğini de hiç kimseye peşkeş çekmeyeceklerinin altını çizdi. Başkan Sözlü, “Geçmişi binlerce yılla ifade edilen şehrin geleceği, yeniden 5 yıl seçilmek için kurban edilmemelidir. Bu ilkeyle çalışıyoruz. 5 yıllık görev süremizi, yeniden seçilmek adına feda etmiyoruz. 5 yıllık görev süremizi, doğru, ahlaklı yatırımlarla, planlamalarla tamamlayacağız. Şehrimizin gelecek yıllarını hiç kimseye peşkeş çekmeyeceğiz. Bütün mesai arkadaşlarımın da aynı hassasiyetle çalıştığına yürekten inanıyorum. Yeni alınan hizmet araçlarımız Adana’ya, Adanalı hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

‘Tercimiz yerliden yana’

Başkan Sözlü, belediyenin makine parkını güçlendirirken, yerli imalat iş makinelerini tercih etme hassasiyetini sürdürdüklerini, bu sayede cari açığın düşürülmesi ve yerli sanayicinin desteklenmesine katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi. Başkan Sözlü, yapılan duanın ardından, muhtarlarla birlikte kurdele keserek yeni alınan araçları hizmete soktu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257